Nedelja 16.02.2014.
19:56
Vesti A

Slatki revanš: Arsenal izbacio Liverpul iz FA kupa

Navijači "tobdžija" će sad lakše preboleti prošlonedeljni debakl na Enfildu od 1:5.

Radost igrača Arsenala posle pogotka Lukaša Podoskog

Upravo je ovo trebalo fudbalerima Arsenala da podignu moral pred prvi duel osmine finala Lige šampiona sa evropskim prvakom Bajernom u sredu u Londonu.

Doskora lider Premijer lige, posle nekoliko razočaravajućih rezultata uključujući debakl prošle subote na Enfildu od čak 5:1, uspeo je da se revanšira Liverpulu i eliminiše ga iz FA kupa.

"Tobdžije" su u osmini finala FA kupa slavile na svom Emirejtsu rezultatom 2:1. Golove za Arsenal postigli su Aleks Okslejd-Čemberlejn u 16. i Lukaš Podolski u 47. minutu, a za Liverpul kapiten Stiven Džerard u 60. minutu iz penala, pošto je prethodno oboren Luis Suarez.

Samo nekoliko minuta kasnije Urugvajac je još jednom fauliran u šesnaestercu Arsenala, ali ovog puta sudija Hauard Veb nije pokazao na belu tačku.

Liverpulu je taj gol, prvi koji je Arsenal primio na svom terenu posle 695 minuta, dao krila i nastavio je da vrši pritisak do kraja meča, ali je domaćin uspeo da se odbrani i ostvari veliku pobedu.

Jedan od junaka bio je golman Lukaš Fabijanski koji je sačuvao svoj gol u tri situacije jedan na jedan sa Danijelom Staridžom, koji je tako propustio šansu da postane prvi igrač u istoriji Liverpula koji je postigao gol na devet uzastopnih mečeva u svim takmičenjima.

Zanimljivo je da će ekipa Arsena Vengera i u četvrtifnalu FA kupa igrati protiv ekipe iz iz Liverpula, ali reč je o Evertonu, koji je danas savladao Svonsi sa 3:1, a onda je obavljen žreb posle koga je čekao protivnika: gradskog rivala Liverpula ili Arsenala. Sad je izvesno da će igrati protiv "tobdžija", koje su uz Mančester Siti najveći favoriti za osvajanje FA kupa. I "građani" imaju rivala po meri - ekipu Vigana koja ih je prošle sezone pobedila u finalu FA kupa!

Danas je trećeligaš Šefild Junajted posle preokreta pobedio nekad veliki Notingem Forest sa 3:1, a sutra se igra poslednji meč osmine finala Brajton - Hal Siti.